Női kézilabda BL - Egygólos győri előny a negyeddöntőben

Sport, 2019.04.07

A címvédő Győr 29-28-ra győzött a dán Odense otthonában vasárnap a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A győriek immár 22 mérkőzés óta veretlenek a BL-ben, ezzel beállították a klubrekordot.

A visszavágót jövő szombaton rendezik.

Női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés:
Odense Handbold (dán)-Győri Audi ETO KC 28-29 (13-18)
------------------------------------------------------
a Győr gólszerzői: Oftedal, Groot 8-8, Brattset, Görbicz 3-3, Hansen, Bódi 2-2, Knedliková, Kristiansen, Amorim 1-1

Az első 15 percben mindössze három gólt kapott a remekül védekező ETO, ennek köszönhetően öt találattal elhúzott (3-8). Jan Pytlick, a hazaiak kétszeres olimpiai bajnok vezetőedzője időt kért, ettől lendületbe került csapata, és tartotta a lépést esélyesebb ellenfelével (10-14). Az Odense az első félidő hajrájában létszámfölényes támadásokkal igyekezett egyenlíteni, de a kapus lecserélése miatt rendre gólt kapott a gyors győriektől.

A második felvonás elején is a Győr játszott egyértelmű fölényben, de újabb négyes gólsorozatára a dánok Ingvild Bakkerud vezérletével egy 8-0-s rohammal válaszoltak, és átvették a vezetést. A BL-címvédő ETO szétesett, és 13 percig nem talált be. A hajrában a francia kapus, Amandine Leynaud fontos védésekkel segítette a magyar csapatot, amely végül egy góllal nyert idegenben.

FTC-Rail Cargo Hungaria - Rosztov-Don (orosz) 26-29 (13-14)