Női kézilabda BL - Ferencvárosi győzelem a Metz ellen

Sport, 2021.01.20

A Ferencváros 32-30-ra legyőzte a vendég francia Metz HB csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójából szerdára halasztott mérkőzésén.

A vendégek csak egyszer, 2-1-nél vezettek az egész mérkőzésen.

Eredmény, csoportkör, a 3. fordulóból elhalasztott mérkőzés: FTC-Rail Cargo Hungaria - Metz HB (francia) 32-30 (18-15)
--------------------------------------------------------

A Ferencváros keretéből ezúttal Kisfaludy Anett maradt ki taktikai okok miatt.

Mindkét csapat jól kezdte a mérkőzést, így szoros volt az állás, először a 17. percben alakult ki egygólosnál nagyobb különbség (9-7). Ekkor az FTC kettős emberhátrányba került, ám sikerült átvészelnie ezt az időszakot, és az előnye nem csökkent. A folytatásban mindkét oldalon egyre több volt a hiba támadásban, illetve a jó megoldás védekezésben, így a különbség továbbra sem változott számottevően. A magyar csapat Szucsánszki Zita irányításával taktikus játékkal, nagy küzdelemben három gólt megőrzött előnyéből a szünetig.

A folytatásban már öt találattal is vezetett az FTC, ám a vendégek elkezdték a felzárkózást, kevesebbet hibáztak, ellenfelüket viszont hibázásra kényszerítették, így sikerült egy 6-2-es sorozatot produkálniuk. Ezt követően átlendült a holtponton a házigazda, rendre vezetett egy-két góllal, a hajrában is jól összpontosított, és szinte végig vezetve nyert.

A Ferencváros irányítója, Szucsánszki Zita hét, világbajnok holland jobbszélsője, Angela Malestein hat góllal járult hozzá a sikerhez. A mezőny legeredményesebb játékosa a francia Meline Nocandy volt nyolc találattal.

A két csapat 15. alkalommal találkozott a nemzetközi porondon, az FTC két döntetlen és négy vereség mellett kilencedik alkalommal győzött.

A hét győzelemmel és három döntetlennel álló, címvédő Győr szombaton a francia Brest Bretagne együttesét fogadja, az öt sikerrel és négy vereséggel rendelkező Ferencváros pedig vasárnap idegenben ismét a Metz csapatával találkozik.

Az A csoport állása:
1. Rosztov-Don (orosz) 15 pont/9 mérkőzés, 2. Metz 12/9 (263-249), 3. Ferencváros 12/10 (272-268), 4. CSM Bucuresti (román) 11/10, 5. Vipers Kristiansand (norvég) 10/6, 6. Team Esbjerg (dán) 6/10, 7. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 5/10, 8. SG BBM Bietigheim (német) 3/10

A B csoport állása:
1. Győri Audi ETO KC 17 pont/10 mérkőzés, 2. Brest Bretagne (francia) 15/11 (324-279), 3. CSZKA Moszkva (orosz) 15/9 (253-226), 4. Odense HB (dán) 13/11, 5. Buducnost Podgorica (montenegrói) 8/10, 6. SCM Ramnicu Valcea (román) 4/8, 7. Borussia Dortmund (német) 2/9 (240-293), 8. Podravka Koprivnica (horvát) 2/8 (198-255)

A csoportok első két helyezettjei a negyeddöntőbe, a 3-6. helyezettek a rájátszás első fordulójába jutnak.