Női kézilabda Eb - Döntetlen a holland-spanyol meccsen

Sport, 2022.11.13

Hollandia 29-29-es döntetlent játszott Spanyolországgal a női kézilabda Európa-bajnokság szkopjei középdöntő-csoportjának második játéknapján, vasárnap.

A két csapat most találkozott először azóta, hogy 2019 decemberében világbajnoki döntőt vívott egymással Japánban. Akkor 30-29-re a hollandok nyertek, a vasárnapi első félidőben viszont a spanyolok remekeltek, és a 26. percben már 17-12-re vezettek. A szünet előtt sorozatban háromszor betaláltak a hollandok, sőt a második felvonásban fordítaniuk is sikerült.

A folytatásban végig szoros volt az állás, az utolsó percben a hollandok támadhattak a győzelemért, de a döntetlen végeredmény igazságos a játék képe alapján.

Eredmény, középdöntő, II. csoport, 2. játéknap: Hollandia-Spanyolország 29-29 (15-17)

később: Franciaország-Montenegró 20.30