Női kézilabda Eb - Norvég siker a skandináv rangadón

Sport, 2022.11.12

Norvégia két góllal legyőzte a svéd csapatot a női kézilabda Európa-bajnokság ljubljanai magyar érdekeltségű középdöntős csoportjának szombati játéknapjának rangadóján.

Jenny Carlson vezérletével a svédek kezdték jobban a nagy iramú mérkőzést, többször is két góllal vezettek, ám a címvédő norvégok nagy küzdelemben fordítottak, a szünetben pedig - a játék képét tökéletesen tükröző - döntetlen volt az állás.

A második félidő elején előbb a svédek, majd a norvégok vezettek kettővel. Először az 54. percben alakult ki háromgólos különbség, 25-22-re vezettek ekkor a norvégok, akik jobban bírták a hajrát, így megnyerték a találkozót.

A legeredményesebb játékos Carlson lett kilenc találattal. A győri légiósok közül a norvég Stine Oftedal négy, a svéd Linn Blohm hét gólt szerzett. A kapusokat tekintve a norvégoknál a mérkőzés legjobbja, Katrine Lunde 35 lövésből 11-et hárított, a győri Silje Solberg két, míg svéd részről Jessica Ryde nyolc, Johanna Bundsen egy lövést védett.

A svédek hétfőn este a magyar válogatott ellen lépnek pályára.

Eredmények, középdöntő, I. csoport, 2. játéknap:
Norvégia-Svédország 27-25 (13-13)

Dánia-Horvátország 26-17 (14-8)

A magyar és a szlovén válogatott szabadnapos volt.

Az állás: 1. Norvégia 6 pont/3 mérkőzés (91-70), 2. Dánia 6/4 (106-95), 3. Szlovénia 4/3, 4. Svédország 2/3 (81-74), 5. Horvátország 2/4 (79-102), 6. Magyarország 0/3

Az első két helyezett jut az elődöntőbe.