Női kézilabda EHF Kupa - Győzelmével továbbjutott a címvédő Siófok

Sport, 2020.02.02

A címvédő Siófok KC 28-27-re győzött a dán Köbenhavn HB otthonában a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének ötödik fordulójában, ezzel biztosította negyeddöntőbe jutását.

Eredmény, csoportkör, 5. forduló, B csoport:
Köbenhavn HB (dán)-Siófok KC 27-28 (15-15)
-----------------------------------------

A két csapat siófoki mérkőzését január 5-én a címvédő nyerte 36-23-ra. A koppenhágai találkozón a vendégek keretéből Mazák-Németh Csilla és a spanyol Nerea Pena hiányzott sérülés miatt.

Az összecsapás végig kiegyenlített játékot hozott, felváltva vezettek a csapatok. Az első félidőben a különbség mindössze kétszer nőtt egy gól fölé: 6-4-re és 7-5-re a hazaiak tudtak meglépni a 10. perc tájékán. A második félidő elején egy 1-4-es sorozat után állt fel a Siófok, amely a lefújásig nyílt csatát vívott vendéglátójával, és eredményesebb hajrájának köszönhetően jobbnak bizonyult.

A Siófok legeredményesebb játékosa Andrea Kobetic volt kilenc góllal, társai közül Katarina Jezic hat, Andjela Janjusevic öt gólt szerzett.

A címvédő jövő vasárnap a román Magura Cisnadie elleni hazai mérkőzéssel zárja a csoportkört.

A csoport állása: 1. Siófok KC 8 pont (158-136), 2. Podravka Koprivnica (horvát) 8 (160-144), 3. Köbenhavn HB 4, 4. CS Magura Cisnadie (román) 0