Női kézilabda EHF Kupa - Hatodik csoportmeccsét is megnyerte a Siófok

Sport, 2019.02.10

A Siófok KC hazai pályán 32-25-re legyőzte vasárnap a német Metzingen csapatát a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában.

A siófokiak hat győzelemmel, vagyis százszázalékos teljesítménnyel zárták a csoportkört.

Eredmény,

Női EHF Kupa, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, B csoport:
Siófok KC-TusSies Metzingen (német) 32-25 (13-11)
-------------------------------------------------
a Siófok gólszerzői: González Álverez, Böhme 7-7, Elghaoui 6, Nze Minko 5, Perianu 4, Jezic 3

Már egy héttel ezelőtt eldőlt, hogy a Siófok csoportelsőként kerül a negyeddöntőbe, a Metzingen viszont biztosan nem juthat tovább. A tét nélküliség meglátszott a meccsen, mindkét oldalon sok volt a hiba, és a védekezésre nem fordítottak sok energiát a csapatok. Az első félidőben a hazaiak elsősorban a román válogatott kapus, Denisa Dedu védéseinek köszönhetően alakítottak ki ötgólos előnyt, amely a szünet előtt kettőre csökkent (13-11).

A második felvonás elején a vendégek előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették, erre viszont egy 8-0-s sorozattal válaszolt a Siófok, ezzel - több mint tíz perccel a vége előtt - eldöntötte a mérkőzést. A mezőny legjobbjának Denisa Dedut választották.

A negyeddöntő és az elődöntő párosításait kedden délelőtt sorsolják ki Bécsben. A négy közé jutásért március 2-3-án, illetve 9-10-én játszanak a csapatok, a Siófok ellenfele a norvég Storhamar, a dán Nyköbing, vagy az orosz Kubany Krasznodar lesz.

A csoport végeredménye: 1. Siófok KC 12 pont, 2. Herning-Ikast (dán) 8, 3. TusSies Metzingen 4, 4. IK Sävehof (sévd) 0

Az első két helyezett jutott a negyeddöntőbe.