Női kézilabda NB I - A Győr legyőzésével lépéselőnybe került az FTC

Sport, 2021.05.05

A Ferencváros házigazdaként óriási meglepetésre 31-22-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC-t a női kézilabda NB I szerdai rangadóján, ezzel lépéselőnybe került a bajnoki címért zajló csatában.

Mindkét csapatnak negyven pontja van 21 meccs után, és amennyiben az idény végén is pontegyenlőség lesz közöttük, az egymás elleni eredmények döntenek a bajnoki címről, ami az FTC-nek kedvez, mert február elején "csak" 33-27-re kapott ki Győrben.

FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC 31-22 (17-11)
--------------------------------------------------------

lövések/gólok: 47/31, illetve 51/22

gólok hétméteresből: 3/2, illetve 4/2

kiállítások: 2, illetve 10 perc

A hazaiak közül Kovacsics Anikó és Janurik Kinga, a vendégek keretéből pedig Puhalák Szidónia hiányzott, aki a mostani szezonban sérülés, majd betegség miatt még nem játszott.

Bíró Blanka védéseire alapozva jól kezdett a Ferencváros, így a tizedik percben már 7-4-re vezetett. A másik oldalon Amandine Leynaud-nak is voltak bravúrjai, de a fővárosiak használták ki jobban a gyors játék által adódott előnyöket, ezáltal a 19. percben már négy gól volt a különbség. A győriek lábsérülés miatt elveszítették Beatrice Edwidge-t, és Danyi Gábor vezetőedző időkérése után sem változott számottevően a játék képe, csapata támadásban és védekezésben sem volt kellően hatékony. Az FTC négyes gólsorozattal zárta az első félidőt, és a szünetben már 17-11-re vezetett.

A fővárosiak a második felvonásban is jó úton haladtak a siker felé, egy újabb ötös gólsorozattal már 23-13 volt az állás a javukra. A vendégek igyekeztek, hogy hat gól alá csökkentsék a különbséget, de ezúttal nem volt esélyük, mert az extázisban játszó hazaiaknak támadásban és védekezésben is szinte minden bejött, így minden felzárkózási kísérletet vissza tudtak verni.

A ferencvárosiaknál a holland Angela Malestein tíz, a német Emily Bölk nyolc gólt lőtt, Bíró Blanka pedig 39 százalékos hatékonysággal védett. A túloldalon a norvég Veronica Kristiansen öt találatig jutott.

Az FTC legutóbb 2017. október 31-én győzte le a győrieket, akik azóta csupán egyszer, tavaly január 22-én veszítettek bajnoki meccset, akkor Siófokon kaptak ki 34-29-re. A két csapat 103. alkalommal találkozott egymással a bajnokságban, és 52 győri siker, valamint hét döntetlen mellett ez volt a 44. FTC-győzelem.

A nagy riválisok legközelebb a Magyar Kupa veszprémi négyes döntőjének jövő szombati játéknapján az elődöntőben találkoznak majd egymással.