Női kézilabda NB I - A Siófok rangadót nyert az FTC otthonában

Sport, 2019.04.24

A Siófok 30-29-re győzött a Ferencváros otthonában a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Először a 29. percben alakult ki egygólosnál nagyobb különbség a csapatok között (14-16), majd a második félidő közepén az FTC, a hajrában viszont ismét az EHF Kupa-döntős Siófok vezetett két találattal. A szoros és izgalmas utolsó percekben a vendégek egy gólt megőriztek az előnyükből, pedig világbajnok irányítójuk, a francia Estelle Nze Minko kisebb sérülés miatt egyáltalán nem lépett pályára.

A találkozó legeredményesebb játékosa a siófokiak horvát átlövője, Andrea Kobetic volt 11 góllal. A fővárosiaknál a spanyol Nerea Pena - aki nyáron éppen Siófokra igazol - nyolc gólt dobott.

A Győri ETO elleni mérkőzéseket leszámítva a Ferencváros legutóbb majdnem nyolc éve, 2011. május 1-jén veszített bajnoki mérkőzést házigazdaként, akkor a Debrecen győzött a Népligetben.

FTC-Rail Cargo Hungaria - Siófok KC 29-30 (15-16)
Eu-Fire Mosonmagyaróvár - GVM Europe-Vác 21-24 (13-13)