Női kézilabda NB I - Vezetőedzője nélkül is nyert a Győr

Sport, 2021.09.22

A Győri Audi ETO KC öt góllal győzött az Alba Fehérvár KC otthonban a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

A vendégcsapatot Kun Attila másodedző irányította, mert Ambros Martín vezetőedzőnek privát okokból Spanyolországba kellett utaznia, ám a csütörtöki edzést már ismét ő tartja.

A fehérváriak szinte végig remekül tartották magukat, az ETO először a 18. percben vezetett, és bár a szünetig öt találattal ellépett, a második félidőben az Alba ugyanúgy 11 gólt lőtt, mint ellenfele.

A címvédő Ferencváros a vártnál is magabiztosabban nyert az Érd vendégeként. A fővárosiak a 19. percben már tíz góllal vezettek (4-14), a szünetben pedig 24-8 volt az állás a javukra. A meccs hajrájában húsz találat is lehetett volna a különbség, és bár ez nem jött össze az FTC-nek, végül kétszer annyi gólt szerzett, mint az Érd.

Érd - FTC-Rail Cargo Hungaria 18-36 (8-24)
Alba Fehérvár KC-Győri Audi ETO KC 25-30 (14-19)