Női kézilabda-vb - Sorozatban 12 gólt dobtak az argentinok

Sport, 2019.12.06

Argentína 25-16-ra legyőzte a Kongói DK csapatát a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokság pénteki játéknapján, a csoportkör utolsó fordulójában.

A szünetben még az afrikaiak vezettek négy találattal, de a szünet után az argentinok sorozatban 12 alkalommal voltak eredményesek, az egész második félidőben csupán három gólt kaptak, így végül magabiztosan győztek, és a D csoport negyedik helyén zártak.

A mezőny legeredményesebb játékosa a Debrecen balátlövője, Elke Karsten volt, aki 12 lövésből nyolc gólt szerzett.

Magyarország-Románia, Jacusiro 11.00

A csoportok első három helyezettje kerül a középdöntőbe. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak jövő márciusban.