Női kosárlabda Eb-selejtező - Hollandia vereséggel hangolt a magyarokra

Sport, 2020.11.12

A holland női kosárlabda-válogatott 84-64-re kikapott Szlovákiától Európa-bajnoki selejtezőn Amszterdamban, ahol szombaton a házigazdák a magyarokkal találkoznak.

A hollandok két negyeden át kézben tartották az irányítást a szoros mérkőzésen, de a 25-11-re elbukott harmadik játékrészt követően már csak futhattak vendégeik után, akik a záró felvonásban tovább növelték a különbséget és meggyőzővé tették győzelmüket.

A hollandok és a mezőny legeredményesebb játékosaként Emese Hof 22 pontot szerzett, míg honfitársai közül Laura Cornelius 18 ponttal zárt. A győztes együttesben Barbora Balintova 20 ponttal bizonyult a legjobbnak.

Magyarország Hollandiával és Szlovákiával szerepel a H jelű selejtezőcsoportban, eddig egy győzelem (73-59 Szlovákia ellen) és egy vereség (66-56 Hollandiától) a mérlege. A nemzetközi szövetség döntésének értelmében az Eb-selejtezők novemberi mérkőzéseit úgynevezett buborékban, azaz járványügyi szempontból védett helyen rendezik meg. A magyarok triója Amszterdamban szerepel.

Eredmény, női Eb-selejtező, H csoport:
Hollandia-Szlovákia 64-84 (22-19, 21-17, 11-25, 10-23)

szombaton játsszák:
Magyarország-Hollandia 18.00

Az állás: 1. Szlovákia 3 pont (143-137), 2. Magyarország 3 (129-125), 3. Hollandia 3 (130-140)