Női kosárlabda EK - Otthon nyert a PEAC és a Győr is

Sport, 2022.11.16

A Győr és a PEAC is hazai környezetben diadalmaskodott szerdán a női kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójában.

A hibátlan pécsiek a nyeretlen bolgár Beroe gárdáját fogadták, és azt követően, hogy október végén idegenben 94-59-re nyertek, ezúttal 83-57-es végeredménynek tapsolhatott a közönség. A találkozó legeredményesebbje Kiss Virág volt 24 ponttal.

A Győr a Makkabi Bnot csapatát látta vendégül, amelyet Izraelben egy ponttal tudott felülmúlni. Ezúttal jóval simábban, 14 ponttal bizonyult jobbnak a magyar együttes, így egy vereség mellett harmadszor győzött. Aaryn Ellenberg-Wiley 33 pontot dobott a győrieknél.

Eredmények (a sorozat honlapja alapján):

Női Európa Kupa, 4. forduló:

B csoport: NKA Universitas PEAC-Beroe (bolgár) 83-57 (20-11, 25-8, 13-21, 25-17) F csoport: SERCO UNI Győr-Makkabi Bnot (izraeli) 95-81 (29-19, 21-15, 18-20, 27-27)