Női kosárlabda EK - Továbbjutott a PEAC, kiesett a Győr

Sport, 2023.01.11

Az NKA Universitas PEAC másodszor is legyőzte a szlovák Piestanske Cajkyt, ezzel bejutott a 16 közé, a SERCO UNI Győr viszont a visszavágón is kikapott a török Galatasaraytól, így búcsúzott szerdán a női kosárlabda Európa Kupától.

A csoportkört előzőleg 5/1-es győzelmi mérleggel záró pécsiek egy hete 68-62-re nyertek Pöstyénben, főként 12 triplájuknak és az amerikai Sierra Calhoun 22 pontjának köszönhetően. A baranyai visszavágón az otthon a szezon során még veretlen hazaiak alaposan ráijesztettek a Nemzeti Kosárlabda Akadémia maroknyi közönségére, ugyanis a 7. percben 8-16 állt az eredményjelzőn. A folytatásban aztán kiegyenlített Jovan Gorec együttese, és a nagyszünetben már 34-32-re vezetett, főként Calhoun 14 pontjával.

Térfélcsere után a 15-10-re hozott harmadik negyed végleg megnyugtatta a PEAC-ot, a válogatott Kiss Virág is elkapta a fonalat, és az utolsó szakaszban 55-46-nál már gyakorlatilag eldőlt a meccs és a továbbjutás. A magyar csapatban Calhoun 20, a szerb Ivana Katanic 16, Kiss pedig 14 ponttal zárt.

A nyolcaddöntőben ugyancsak oda-visszavágó alapon folytatódnak majd az EK küzdelmei január 26-án és február 1-jén.

A Győr 4/2-es mutatóval zárt az F csoport élén, így múlt szerdán otthon kezdte meg a párharcot az esélyesebb török gárda ellen, amely igazolta a papírformát, és 78-61-re nyert. Az isztambuli folytatásra kilenc játékossal érkezett Rába-partiak remekül kezdtek, a válogatott Dubei Debóra révén tíz ponttal is elhúztak (13-23), ám a félidőben 32-32 volt az állás. Cziczás László tanítványai a harmadik játékrészben csak 6 pontot hoztak össze, ezzel végképp elillant a továbbjutás lehetősége, ezzel együtt a győriek emelt fővel köszöntek el az EK-tól.

rájátszás a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók:

-----------------------------------------------
NKA Universitas PEAC-Piestanske Cajky (szlovák) 63-57 (13-16, 21-16, 15-10, 14-15)

Továbbjutott: a PEAC, kettős győzelemmel.

Galatasaray (török)-SERCO UNI Győr 64-54 (17-25, 15-7, 12-6, 20-16)

Továbbjutott: a Galatasaray, kettős győzelemmel.