Női kosárlabda Euroliga - Szekszárdi siker a Bologna ellen

Sport, 2022.12.14

A Szekszárd hazai pályán kilenc ponttal legyőzte a Bolognát szerdán a női kosárlabda Euroliga hatodik fordulójában.

Női Euroliga, A csoport, 6. forduló:
Atomerőmű KSC Szekszárd-Bologna (olasz) 73-64 (16-19, 16-13, 19-13, 22-19)
------------------------------------------------------------------------
A magyar csapat legjobb dobói: Hebard 19 pont, Studer 14, Vivians 13, Goree 13

A bajnoki ezüstérmes Szekszárd egy hete kikapott az Európa Kupa-címvédő és Európai Szuperkupa-győztes francia Bourges csarnokában, ezzel 2/3-ra rontotta győzelmi mérlegét. A Bologna ugyanilyen mutatóval érkezett a Városi Sportcsarnokba.

Djokics Zseljko vezetőedző együttese - amely 9/4-gyel áll az NB I-ben - a harmadik és negyedik negyedben fordította maga javára a mérkőzést.A nagyszünetben még döntetlen (32-32) volt az állás.

A Szekszárd - amely az előző szezonban nyeretlenül debütált az Euroligában - egy hét múlva a lengyel Polkowicéhez látogat.

Az este folyamán a B csoportban a címvédő Sopron Basket (3/2) a francia Landes-nál (1/4) vendégeskedik, míg az újonc DVTK (2/3) Salamancában (4/1) lép pályára.