Női kosárlabda NB I - DVTK-siker az euroligások meccsén

Sport, 2022.10.17

A DVTK hazai pályán nagy csatában legyőzte a szintén euroligás Szekszárdot a női kosárlabda NB I hétfői rangadóján.

Az NB I-ben harmadik DVTK 4/0-s győzelmi mérleggel, a bajnoki ezüstérmes Szekszárd pedig 4/1-gyel várta a csatát, amely nagy küzdelmet és kevés pontot hozott. A Puerto Ricó-i válogatottal nemrég a sydneyi világbajnokságon is szerepelt Arella Guirantes révén a házigazdák tíz ponttal elhúztak (33-23), de a nagyszünetben 33-29 volt az állás. Térfélcsere után is a Diósgyőr volt előrébb, mígnem a 34. percben 56-56 állt a nagyórán, aztán 63-64-nél már a vendégek vezettek. Az izgalmas hajrából végül a DVTK jött ki jobban, a meccs hőse a 27 pontos Guirantes lett.

A miskolciak a selejtezőből jutottak fel - fennállásuk során először - a kontinentális elitmezőnybe, míg a tolnai gárda a második idényére készül az Euroligában, amelynek főtáblája a címvédő Sopron Baskettel kiegészülve a jövő héten rajtol.