Női röplabda Eb - Törökország a bronzérmes

Sport, 2021.09.04

A török válogatott szerezte meg a bronzérmet a női röplabda Európa-bajnokságon, miután a szombati helyosztón 3-0-ra legyőzte a holland csapatot Belgrádban.

A két évvel ezelőtti kontinenstornán ezüstérmes törökök a 3200 néző előtt rendezett összecsapáson az egyformán 13-13 pontos Ebrar Karakurt és Hande Baladin vezérletével, kevesebb hibájuknak és eredményesebb támadójátékuknak köszönhetően 53 perc után kétszettes előnybe kerültek.

A harmadik játszmában Giovanni Guidetti együttese rengeteget rontott, így még 20-19-nél is a végig vezető hollandoknál volt az előny, a hajrában azonban a törökök fordítottak és végül 84 perc alatt győztek.

A török válogatott - amely csak egyszer, az elődöntőben kapott ki a viadalon - harmadszor nyert bronzérmet Eb-n, összességében pedig ötödször állhat dobogóra.