Női röplabda Extraliga - Idegenben egyenlített a Békéscsaba az elődöntőben

Sport, 2021.03.24

A Békéscsaba 3-2-re győzött a Kaposvár otthonában a női röplabda Extraliga elődöntőjének második, szerdai mérkőzésén.

A somogyiak vasárnap nagy meglepetésre 3-0-ra nyertek idegenben, a párharc első meccsén. A szerdai találkozón hasonlóan simán nyerték meg az első két szettet a csabaiak, ám a Kaposvár egyenlített. A negyedik, majd az ötödik játszma is a minimális, kétpontos különbséggel dőlt el, a 122 perces rangadó végén a Békéscsaba örülhetett.

A hazaiaknál a szerb Adela Helic 21, a vendégeknél honfitársa, Marta Drpa 25 pontot ütött.

A párharc az egyik csapat harmadik győzelméig tart, a harmadik meccset szombaton játsszák Békéscsabán.

elődöntő, 2. mérkőzés:
1. MCM-Diamant Kaposvár - Swietelsky-Békéscsabai RSE 2-3 (-15, -13, 18, 23, -13)

A párharc állása: 1-1

Az 5-8. helyért, 2. mérkőzések:

Szent Benedek RA-MTK Budapest 3-0 (6, 16, 14)