Női röplabda Extraliga - Már 2-0-ra vezet a Békéscsaba az elődöntőben

Sport, 2022.04.15

A Békéscsaba 1 óra 20 perc alatt 3-0-ra győzött Kaposváron a női röplabda Extraliga elődöntőjének pénteki, második mérkőzésén, és így már 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

A hazaiak számára fontos lett volna a diadal, mert az első, idegenbeli ütközetet elveszítették. Ennek ellenére a Békéscsaba kezdett jobban, a hazaiak csak a szett végén tudtak egy rövid ideig hatékonyan blokkolni. A folytatásban hasonló volt a forgatókönyv: elléptek a vendégek, egy pontra felzárkóztak a hazaiak, majd a végjáték megint a Békéscsabáé volt.

A harmadik szettben a Kaposvár a korábbinál hatékonyabban védekezett és blokkolt, vezetett több ponttal is, ám 14-nél a rivális egyenlített. A hajrában még egyszer tudta rendezni sorait a házigazda, ám a végjátékot újra jobban bírta a Békéscsaba.

A harmadik mérkőzést kedden Békéscsabán rendezik.

A másik ágon a Vasas Óbuda 1-0-ra vezet a Szent Benedek RA ellen.

Női Extraliga, elődöntő, 2. mérkőzés:
1. MCM-Diamant Kaposvár - Swietelsky-Békéscsaba 0-3 (-19, -20, -21)

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0, a Békéscsaba javára.