Női röplabda Közép-európai Liga - Két mérkőzéslabdáról veszített a Vasas

Sport, 2021.10.19

A Vasas hazai pályán nagy csatában, öt szettben kapott ki a szlovén bajnok Calcit Kamniktól a női röplabda Közép-európai Liga alapszakaszának keddi összecsapásán.

A magyar bajnoki bronzérmes együttes az első szettben nagyszerűen röplabdázva került előnybe, a második felvonásban azonban megfordult a játék képe és a BL-selejtezős szlovének domináltak.

A harmadik etap hozta az addigi legnagyobb küzdelmet, és bár a hajrá előtt a hazaiak voltak jobb helyzetben (19-17), a szlovén együttes sorozatban öt szerzett ponttal fordított. A negyedik játszma első fele inkább a vendégek szája íze szerint alakult, de az egyre hatékonyabban támadó Vasas a magyar válogatott Török Kata, valamint az ukrán nemzeti csapattag Julija Bojko vezérletével egyenlített.

A rövidített szettben sokáig a Kamniknál volt az előny, de a Vasas 6-9 után fordítani tudott és két mérkőzéslabdához jutott. Ezeket nem tudta kihasználni, a szlovének pedig első lehetőségüket győzelemre váltották, így két ponttal távozhattak.

A magyar együttes két mérkőzés után egy-egy győzelemmel és vereséggel, négy szerzett ponttal áll.

Eredmény:
Vasas Óbuda-OK Calcit Kamnik (szlovén) 2-3 (18, -13, -22, 19, -14)
------------------------------------------------------------------
a legjobb pontszerzők: Bojko 21, Török 19, illetve Radiskovic 21, Sillah és Charuk 18-18