Női vízilabda ob I - Előnyben az UVSE a döntőben

Sport, 2019.04.26

Az UVSE 13-9-re megnyerte a Dunaújváros elleni döntő pénteki, első összecsapását a női vízilabda ob I-ben.

UVSE-Hunguest Hotels - Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 13-9 (2-0, 5-3, 2-2, 4-4)
-------------------------------------------------------------------------------------
gólszerzők: Keszthelyi 4, Kiss 3, Antal, Parkes 2-2, Faragó, Szücs 1-1, illetve Garda 4, Luka 2, Menczinger, Vályi, Brezovszki 1-1

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 az UVSE javára.

A mostani szezonban háromszor találkoztak a felek - kétszer a bajnokságban, egyszer a Szuperkupában -, s mindhárom alkalommal a bajnoki címvédő fővárosi alakulat nyert, egyformán három góllal. A tavalyi bajnoki döntőben ugyancsak a Dunaújváros volt az ellenfél, s akkor is az UVSE diadalmaskodott, 3-0-ra nyerve a párharcot.

Az idei finálé első összecsapásán a Hajós Alfréd Uszodában a nyitónegyed elején és végén szerzett gólokkal 2-0-ra elhúzott az UVSE. Benczur Márton vezetőedző csapata a második játékrészben négyre növelte a különbséget, s bár a harmadik nyolc percben és a záró felvonásban nem hizlalta tovább előnyét, végül esélyeshez méltóan, magabiztosan győzött 13-9-re Mihók Attila együttesével szemben.

Mivel az újvárosiak uszodáját felújítják, a finálé összes meccsét a Hajós-uszodában rendezik. A következő mérkőzést kedden, 18.45-től vívják a felek.