Női vízilabda SEAT Kupa - Elsőre döntetlen Kanada ellen

Sport, 2021.07.05

A tokiói olimpiára készülő magyar női vízilabda-válogatott 9-9-es döntetlent játszott a kanadai együttessel a margitszigeti SEAT Kupa első mérkőzésén, hétfőn.

Bíró Attila szövetségi kapitány friss világliga-ezüstérmes csapata szerezte az első találatot, majd a nagyszünetig volt előny az észak-amerikai gárdánál, és kétgólos magyar előny is, két negyed után pedig 5-5 állt az eredményjelzőn.

A fordulást követően ismét két góllal elhúzott a házigazda, a záró nyolc percnek pedig kanadai szépítést követően 7-6-os magyar fórról vághattak neki a felek. A hajrában a remeklő Garda Krisztina vezetésével többször is előnyben volt a magyar válogatott, a kanadaiak rendre egyenlíteni tudtak, és a végeredmény is döntetlen lett.

Bíró Attila a találkozó után gyengének értékelte a játékot, támadásban és védekezésben is sok hibát látott, leszögezte ugyanakkor: az olimpián sokkal előrébb fog tartani a nemzeti csapat.

A két együttes kedden 14 órától ismét megmérkőzik egymással, ugyancsak a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában.

SEAT Kupa, női felkészülési torna, Margitsziget:
Magyarország-Kanada 9-9 (4-3, 1-2, 2-1, 2-3)
-------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Garda 3, Keszthelyi-Nagy, Leimeter 2-2, Szilágyi, Vályi