Női vízilabda világliga - Magyar győzelem Oroszországban

Sport, 2019.12.17

A magyar női vízilabda-válogatott 12-9-re győzött az orosz csapat vendégeként a világliga selejtezőjének második fordulójában, kedden.

Női világliga, európai selejtező, 2. forduló:
Oroszország-Magyarország 9-12 (1-2, 1-4, 2-4, 5-2)
--------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Szilágyi 3, Gurisatti, Garda 2-2, Szücs, Antal, Vályi, Leimeter, Rybanska 1-1

A spanyolok elleni idegenbeli pontszerzés után ezúttal az oroszországi Ruzában játszott világliga-selejtezőt a női válogatott. Bíró Attila a 19 fős Európa-bajnoki keretéből erre a mérkőzésre Gangl Edinának, Keszthelyi Ritának, Csabai Dórának, Illés Annának, Máté Zsuzsannának és Gyöngyössy Anikónak adott "felmentést", a hat játékos itthon készült tovább.

Az oroszországi összecsapáson a magyar csapat a mérkőzés elején ugyan hátrányba került, ezt követően azonban sorozatban hat gólt szerzett, amivel megalapozta végső sikerét. A házigazdák hiába nyerték meg fölényesen a negyedik negyedet, az addig összeszedett hatgólos hátrányukat nem tudták ledolgozni, így a magyarok győzelemmel utazhatnak haza.

Bíró Attila tanítványai jövő hétfőn a görögökhöz látogatnak.