Női vízilabda világliga szuperdöntő - A kanadaiaktól is kikaptak a magyarok

Sport, 2021.06.16

A magyar válogatott 13-12-re kikapott a kanadai csapattól a női vízilabda világliga athéni szuperdöntőjében, a csoportküzdelmek szerdai zárófordulójában.

A magyarok így csoportjuk harmadik helyén végeztek, és a csütörtöki negyeddöntőben a másik csoport második helyezettjével, a spanyol csapattal találkoznak.

Női világliga szuperdöntő, 3. forduló, A csoport:
Kanada-Magyarország 13-12 (4-2, 3-5, 3-1, 3-4)
----------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Parkes, Illés, Vályi, Rybanska 2-2, Keszthelyi, Leimeter, Gurisatti, Szilágyi 1-1

Bíró Attila szövetségi kapitány tokiói olimpiára készülő csapata - amely az első fordulóban a japánok felett diadalmaskodott, majd a másodikban kikapott az oroszoktól - a második negyed közepén már háromgólos hátrányban volt, de remek hajrával a nagyszünet előtt egyenlített.

A záró felvonás közepén a kanadaiak két góllal léptek el, a magyarok az utolsó pillanatokig küzdöttek, de a végén emberelőnyben sem sikerült az egyenlítés.