Női kosárlabda Euroliga - Győzött és továbbjutott a Sopron

Sport, 2018.01.10

A Sopron hazai pályán huszonhat ponttal nyert a francia ESBVA-LM együttese ellen szerdán a női kosárlabda Euroliga 11. fordulójában, ezzel továbbjutott csoportjából a negyeddöntőbe.

A csoport, 11. forduló:
Sopron Basket - ESBVA-LM (francia) 82-56 (19-14, 29-14, 14-9, 20-19)
--------------------------------------------------------------------
a magyar csapat legjobb dobói: Turner 21, Alvarez 17, Langhorne 11, Crvendakic 10

A Lille 4/6-os győzelmi mutatóval, míg a magyar bajnok 6/4-gyel várta a szerdai mérkőzést, s utóbbi négy éve nem látott bravúrra készült: győzelem esetén ugyanis továbbjuthatott az alapszakaszból. Ehhez az ESBVA-LM gárdáját (4/6) kellett megvernie, ami novemberben már Lille-ben is sikerült (83-73).

Roberto Iniguez együttese kiegyenlített első negyedet követően a második játékrészben tudott meglépni riválisától, amelyet a harmadik felvonásban tíz pont alatt tartott. A soproniak győzelmét a nagyszünet után nem fenyegette veszély.

A Sopron egy hét múlva a belga Castors Braine együtteséhez látogat.