Paraúszó-vb - Pap Bianka egy századdal maradt le a címvédésről 100 méter háton

Sport, 2019.09.14

Pap Bianka ezüstérmet szerzett az S10-es kategória 100 méteres hát számában a Londonban zajló paraúszó-világbajnokság szombati versenynapján.

A címvédőként versenyző magyar sportoló nagyszerűen hajrázott a döntőben, de végül egy századmásodperccel a holland Lisa Kruger mögé szorult.

A 2016-os Rio de Janeiró-i paralimpián ezüst- és bronzérmes, 19 éves Pap a mostani viadalon korábban harmadik lett 200 méter vegyesen.

A magyar küldöttség eddig négy éremnél jár a brit fővárosban, a hétfői nyitónapon Illés Fanni (S4) arany-, Száraz Evelin (S5) pedig bronzérmet nyert 100 méter mellen.

A vasárnapig tartó vb-re rekordszámú nevezés érkezett, 80 ország 650 sportolója versenyez a világranglista-pontokért, és az első-második helyezetteknek járó paralimpiai kvótákért.

A magyar színeket Illés, Száraz és Pap mellett Adámi Zsanett, Konkoly Zsófia, Iván Bence és Tóth Tamás képviseli.