Phjongcshang 2018 - Kläbo harmadik aranyát nyerte a csapatsprint diadallal

Sport, 2018.02.21

Norvég siker született a férfi sífutóknál a phjongcshangi téli olimpia szerdai férfi szabadstílusú csapatsprintviadalában.

A Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hösflot Kläbo duó mindkét tagja együtt haladt a tízfős mezőnnyel az első körében, aztán Kläbo a második 1,4 kilométeres résztávon ellépett a többiektől, és három másodperces előnyt dolgozott ki. Ezt Sundby további kettővel tudta növelni, így Kläbónak a záró etapon már csak a távolság tartására kellett figyelnie, s az is belefért, hogy az utolsó métereken már lassan siklott a cél előtt. Mögötte az orosz, francia, svéd hármas tagjai vetélkedtek a dobogóért, amelyről végül a skandinávok maradtak le. A címvédő finnek mindössze utolsó előttiként értek célba.

A győztes norvég váltó mindkét versenyzője tagja volt a 4x10 kilométeres váltónak, s Kläbo az egyéni sprintversenyben is győzött. Így a 21 esztendős versenyző a francia sílövő Martin Fourcade után a második triplázó lett Phjongcshangban.