Rövidpályás úszó-Eb - Lobanovszkij Maxim bronzérmes 50 méter gyorson

Sport, 2019.12.06

Lobanovszkij Maxim bronzérmet nyert 50 méter gyorson pénteken a Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A 23 éves magyar versenyző az előfutamok során a harmadik legjobb időt (21.17) úszta, majd az esti program nyitányaként ebből további hat századot faragva, futamgyőztesként a második helyen jutott tovább az összetett világkupa-győztes orosz Vlagyimir Morozov mögött.

A döntőben a magyar versenyző jól kapta el a rajtot, s 20.76-os idővel csapott célba, ezzel jócskán megdöntötte saját, 21.06-os országos csúcsát.

Lobanovszkij pályafutása első érmét nyerte világversenyen. Az úszó az MTI-nek elmondta: úgy érzi, már két évvel ezelőtt is képes lett volna hasonló eredményre, de egyáltalán nem csalódott amiatt, hogy ez csak most jött össze.

Hozzátette, nagyon sok mindenen kell még dolgoznia, ráadásul most elsősorban az olimpiára készül, és ez a verseny leginkább a tapasztalatszerzésről szól. Megjegyezte, a jövőben szeretne még több érmet szerezni és rekordokat dönteni.