Sportlövő Eb - Három érmet nyertek a juniorok csütörtökön

Sport, 2021.05.27

Remekül szerepeltek csütörtökön is a magyar junior sportlövők az Eszéken zajló Európa-bajnokságon, melyen egy ezüst- és két bronzérmet gyűjtöttek.

Előbb a női sportpisztolyosok versenyét rendezték meg, amelyben Jákó Miriam és a Fábián Sára is döntőbe jutott, ott pedig előbbi 23 ponttal a harmadik helyen zárt, utóbbi pedig 13-mal hatodikként végzett.

A puskások vegyescsapatainak küzdelmében Hammerl Soma és Dénes Eszter kettőse az első, majd a legjobb nyolc párt felvonultató második szakaszban is a legjobb volt, így az aranyéremért lőhetett, ott viszont 31-21-re kikapott az orosz Igor Skuratov, Alina Hizbullina duótól és ezüstérmet nyert.

Ugyanebben a számban az egyéniben - Hammerl Somához hasonlóan - aranyérmes, olimpiai kvótás Mészáros Eszter Kiss Tiborral közösen az első körben a hatodik volt, majd a másodikban a negyedik, amivel a bronzcsatába jutott. A helyosztón Mészárosék 32-28-ra legyőzték szerb ellenfeleiket, s felállhattak a dobogóra.