Superbike-vb - Sebestyén Péter nyolcadik a szezonnyitón

Sport, 2019.02.24

Sebestyén Péter a nyolcadik helyen ért célba a gyorsaságimotoros Superbike-világbajnokság Supersport kategóriájának vasárnapi szezonnyitó versenyén az ausztráliai Phillip Islanden.

A 24 éves pilóta menedzsmentjének tájékoztatása szerint a 13. rajtkockából indult Sebestyén ezzel az eredménnyel a legjobb volt a Honda motorral versenyzők közül, és nyolc világbajnoki pontot gyűjtött.

A 22 fős mezőnyből négyen nem tudták befejezni a 16 körös futamot, amelyet a svájci Randy Krummenacher (Yamaha) nyert meg.

"Örülök az eredménynek, ez az eddigi legjobb világbajnoki helyezésem, de sok mindenben tudunk még javulni, ezért nagyon várom a következő futamot, ahol remélem, még jobbak leszünk" - nyilatkozta a verseny után a PTR Honda magyar motorosa.

A Supersport-vb következő versenyét március 15-én rendezik Thaiföldön.