Szlovák jégkorongliga - DVTK-siker a magyar csapatok összecsapásán

Sport, 2019.10.22

A DVTK Jegesmedvék remek második harmadbeli teljesítményének köszönhetően vendéglátóként 4-1-re legyőzte a MAC Újbudát a szlovák jégkorongliga alapszakaszának keddi játéknapján.

A két együttes egyaránt elvesztette előző két mérkőzését, és 13 fordulót követően egyformán 16-16 ponttal várta a keddi összecsapást, a kilencedik DVTK jobb gólkülönbségével előzte meg tizedik helyen álló magyar riválisát. Idénybeli egyetlen összecsapásukat a Tüskecsarnokban a MAC nyerte 5-3-ra.

A feszült hangulatban induló összecsapást a házigazda kezdte határozottabban, emberelőnyből a vezetést is megszerezte, ám a kissé megilletődötten rajtoló fővárosiak megrázták magukat, és kiegyenlítettek.

A második, magas iramú harmadban a miskolciak - a csapatkapitány Vas János fémjelezte első sor vezetésével - irányították a játékot, és háromszor is eredményesek voltak.

A záró felvonásban a MAC volt némileg kezdeményezőbb, ám gólt már nem született.

DVTK Jegesmedvék-MAC Újbuda 4-1 (1-1, 3-0, 0-0)