Triatlon vb-sorozat - Kiss Gergely ezüstérmes az U23-asok között

Sport, 2022.11.25

Kiss Gergely ezüstérmet szerzett az U23-as korosztályban pénteken a triatlonosok világbajnoki sorozatát lezáró döntő állomásán, Abu Dzabiban.

Az 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és tíz kilométer futásból álló - olimpiai távú - versenyen Kiss Gergely 1:50:24 óra ért célba, és mindössze kilenc másodperccel maradt le a győztes brit Connor Bentleytől, míg öt másodperccel gyorsabb volt a világbajnok honfitársánál, Hamish Reillynél. Az U23-as férfiak mezőnyében a további magyarok közül Dobi Gergő (1:52:31) a 18., míg Dévay Zsombor (1:53:21) a 24. helyen ért célba.

A nőknél Kropkó Márta (2:04:06) 11., Peszleg Dominika (02:13:19) pedig 32. lett szintén ebben a korosztályban, ahol a brit Kate Waugh 2:00:18 órás eredménnyel nyert.

Az elit hölgyek 13 órakor rajtolnak a világbajnoki-sorozat utolsó állomásán, ahol a magyarok közül Sárszegi Noémi lesz érdekelt.

A csütörtöki napon egyetlen magyar paratriatlonosként a PTS5-ös kategóriában Mocsári Bence a 16 induló közül a 11. helyen végzett.

A szombati zárónapon az elit férfiak küzdelmét rendezik, három magyarral.