Triatlon vb-sorozat - Kiss Gergely ezüstérmes az U23-asok között

Sport, 2022.11.25

Kiss Gergely ezüstérmet szerzett az U23-as korosztályban pénteken a triatlonosok világbajnoki sorozatát lezáró döntő állomásán, Abu Dzabiban.

Az 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és tíz kilométer futásból álló - olimpiai távú - versenyen Kiss Gergely 1:50:24 óra ért célba, és mindössze kilenc másodperccel maradt le a győztes brit Connor Bentleytől, míg öt másodperccel gyorsabb volt a világbajnok honfitársánál, Hamish Reillynél. Az U23-as férfiak mezőnyében a további magyarok közül Dobi Gergő (1:52:31) a 18., míg Dévay Zsombor (1:53:21) a 24. helyen ért célba.

A nőknél Kropkó Márta (2:04:06) 11., Peszleg Dominika (02:13:19) pedig 32. lett szintén ebben a korosztályban, ahol a brit Kate Waugh 2:00:18 órás eredménnyel nyert.

Az elit nőknél a bermudai Flora Duffy nyerte a pénteki döntőt, így megvédte világbajnoki címét is. Az egyetlen magyar induló, Sárszegi Noémi a 65 fős mezőnyben nyolc társához hasonlóan nem fejezte be a versenyt. A tokiói olimpián is aranyérmes Duffy 2016, 2017 és 2021 után a negyedik vb-címét nyerte meg. A második helyen a brit Georgia Taylor-Brown végzett, aki nem tudta megtartani első helyét a pontversenyben, a 2020-as vb-győztese így ott is ezüstérmesként zárt. A vb-bronzérmes az amerikai Taylor Knibb lett, aki a döntőben elért negyedik helyével hat helyet lépett előre a pontversenyben.

A csütörtöki napon egyetlen magyar paratriatlonosként a PTS5-ös kategóriában Mocsári Bence a 16 induló közül a 11. helyen végzett.

A szombati zárónapon az elit férfiak küzdelmét rendezik, három magyarral.

női elit:
1. Flora Duffy (bermudai) 1:53:24 óra
2. Georgia Taylor-Brown (brit) 1:54:28
3. Lena Meißner (német) 1:55:59
Sárszegi Noémi kiesett.

A vb végeredménye: 1. Duffy 5105 pont/5 verseny, 2. Taylor-Brown 5081/5, 3. Taylor Knibb (amerikai) 4179/5, ...33. Bragmayer Zsanett 1346/3, ...138. Kovács Zsófia 50/1