Triatlon világkupa - Nyolc magyar indulhat a vasárnapi döntőben

Sport, 2019.07.13

A férfiaknál öt, a nőknél három magyar versenyző indulhat a vasárnapi döntőben a triatlonosok világkupa-sorozatának tiszaújvárosi állomásán.

A szombati selejtezők során a magyarok közül Bragmayer Zsanett végzett a legelőkelőbb helyen, miután nem csak a futamát nyerte meg, hanem az egész női mezőnyben nem akadt nála jobb. Bragmayer 36:52 perces időeredménnyel nyerte meg az 500 méter úszásból, 12 kilométer kerékpározásból és 3,2 km futásból álló versenyt. Rajta kívül Kovács Zsófia és Putnóczki Dorka lesz még ott a fináléban a selejtezőben rajthoz állt hat magyar női triatlonos közül.

A férfiaknál kilenc magyar próbálkozott a döntőbe jutni, közülük Lehmann Csongor futamában másodikként végzett. Rajta kívül Dévay Márk, Faldum Gábor, Lehmann Bence és Tóth Tamás indulhat majd a fináléban.

Az ETU junior Európa Kupában a magyarok közül szombaton hét leány és öt fiú harcolta ki a részvételt a vasárnapi döntőben.