U20-es női kosárlabda Eb - Nem jutottak elődöntőbe a magyarok Sopronban

Sport, 2022.07.13

A magyar válogatott kikapott Spanyolországtól a soproni U20-es női kosárlabda Európa-bajnokság szerdai negyeddöntőjében, így pénteken az 5-8. helyért folytatja szereplését Szerbia ellen.

Eredmény, negyeddöntő:

-------------------------
Spanyolország-Magyarország 70-56 (22-18, 14-20, 23-10, 11-8)

A spanyol U20-as korosztály 2000 óta 11 érmet gyűjtött az Eb-ken, ebből nyolcszor a dobogó tetejére állhatott. A Sopronban szereplő gárda magja tavaly hetedik lett a debreceni U19-es világbajnokságon, amelyen a magyarok bronzéremmel zártak. Az idei korosztályos kontinenstorna csoportkörében a spanyolok a lengyeleket, a litvánokat és a bolgárokat is megverték, aztán a nyolcaddöntőben 87-30-ra legázolták az ír csapatot.

Cziczás László szövetségi edző együttese kezdésként kikapott a csehektől, majd legyőzte a hollandokat és a franciákat, aztán a 16 között 84-74-gyel bizonyult jobbnak a finneknél.

A negyeddöntőben a hazaiak 5-4-ig vezettek, majd az ellenfél került fölénybe, s a spanyolok már nyolc ponttal is megléptek. A magyar csapatból főként Boros Júlia villogott, aki a nagyszünetben 11 pontnál tartott, ekkor egy kiváló hajrának köszönhetően 38-36 volt az állás.

Térfélcsere után ismét beleerősített a rivális, és a 23-10-re nyert harmadik felvonással nagy lépést tett a győzelem felé, miközben - a hazaiak kettőjével szemben - már hét triplánál járt. A 48-59-ről induló zárószakaszban a Cziczás-gárda hasztalanul próbált felzárkózni, és végül 14 pontos vereséget szenvedett. A találkozó legjobbja Boros lett 22 ponttal.

A válogatott pénteken 15.45 órakor az 5-8. helyért lép pályára a szerbek ellen a Novomatic Arénában.