Úszó ob - Milák nagyszerű eredményeket ért el a zárónapon

Sport, 2020.12.12

Milák Kristóf remek idővel nyert 100 méter pillangón az úszók kaposvári olimpiai kvalifikációs országos bajnokságának szombati zárónapján.

A 200 méter pillangó világbajnoka és világcsúcstartója - akit saját elmondása szerint nagyon megviselt a koronavírus-fertőzés - 51.07 másodperces idővel győzött a 100 méteres számban. Ez az idő tavaly, a kvangdzsui világbajnokságon bronzérmet ért volna a fináléban, ahol 51.26 másodperccel negyedik lett.

A Honvéd húszéves klasszisa teljesítményének értékét növeli, hogy fél órával a 100 méter pillangó döntője előtt 200 méter gyorson nyert úgy, hogy a 2017-es indianapolisi junior-világbajnokságon úszott 1.47.52 másodperces idejéből majdnem egy másodpercet faragva 1:46.68-cal csapott célba.

A kaposvári viadalon a jövő nyárra halasztott tokiói olimpia időrendjéhez igazodva a döntőket reggel bonyolították le.

4x100 m vegyesváltó:
BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Takács Tamás, Csicsáky Péter, Németh Nándor) 3:41.34 perc

Késely Ajna (Kőbánya SC) 16:34.43 perc

Vasas SC (Szabó-Feltóthy Eszter, Szabó-Feltóthy Laura, Galamb Szimonetta, Gyurinovics Fanni) 4:13.03 perc