Uszonyosúszó-vb - Továbbra is remekelnek a magyarok Caliban

Sport, 2022.07.23

Továbbra is remekelnek a magyarok a Caliban zajló uszonyos- és búvárúszó világbajnokságon, három nap után 9 arany-, 5 ezüst- és 3 bronzéremnél tartanak.

A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) tájékoztatása szerint a pénteki versenynapon győzött Senánszky Petra (női 50 m uszonyos gyors), Pernyész Dorottya (női 400 m uszonyos gyors), Lengyeltóti Bence (férfi 400 m uszonyos gyors) és világbajnoki címet szerzett a Mozsár Alex, Hamlin Matthew, Kiss Nándor, Bukor Ádám összetételű 4x200-as férfi váltó is.

Lengyeltóti mögött Cséplő Kelen harmadikként zárt és a női 4x200-as staféta (Suba Sára, Blaszák Lilla, Szabó Anita, Varga Krisztina) is dobogóra állhatott, miután másodikként csapott a célba. A kvartettben a selejtezők során Senánszky úszott Varga helyett. Utóbbi 50 méteres felszíni úszásban is szerzett egy érmet, 17.65 másodperces országos csúccsal második lett.