Valter Pelikánt és Peákot megelőzve nyerte az országúti kerékpárosok időfutam ob-ját

Sport, 2019.06.27

A férfiaknál Valter Attila, a nőknél Kormos Veronika diadalmaskodott az országúti kerékpárosok debreceni időfutam országos bajnokságán.

A CCC Development Team versenyzője, a Tour de Hongrie-n harmadik Valter mögött másodikként a kedden a minszki Európa Játékok időfutamán 13. helyezett Pelikán János (Pannon Cycling Team) zárt.

"Kinéztem ezt az ob-t magamnak, hisz elég jól ment idén az időfutam, bár tudtam, hogy nem én leszek a legnagyobb esélyes" - értékelt Valter az MTI-nek. Kiemelte: a magyar körverseny után jól fel tudott készülni, és végrehajtotta a tervet, hogy végig erős tempót tartson.

"Ez az első profi győzelmem és örülök, hogy jövőre én viselhetem a zászlónkat az időfutamokon" - utalt arra, hogy egy évig őt illeti a magyar bajnoki trikó az időfutamokon.

A dobogó alsó fokára a címvédő Peák Barnabás állhatott fel, akinek klubváltását épp csütörtökön jelentették be: a legjobb U23-as csapatnak tartott holland SEG Racing Academyből a World Tour besorolású Mitchelton-SCOTT együtteséhez szerződik.

A nőknél sem volt címvédés, a tavaly győztes Hajnal Adrienn második lett Kormos Veronika mögött.

Eredmények, egyéni időfutam ob:

Férfiak (38 km):

---------------
1. Valter Attila (CCC Development Team) 46:35 perc (48,94 km/óra átlagsebesség)
2. Pelikán János (Pannon Cycling Team) 48:50
3. Peák Barnabás (SEG Racing Academy) 49:32

Nők (19 km):

-----------
1. Kormos Veronika (Health Mate Leadies Team) 28:18 perc (40,31 km/ó átlagsebesség)
2. Hajnal Adrienn (FTC) 28:36
3. Matuz Etelka (FTC) 28:54