Vívó Eb - Hetedik lett a párbajtőröző Andrásfi Tibor

Sport, 2019.06.18

A párbajtőröző Andrásfi Tibor negyeddöntőbe jutott, és a hetedik helyen végzett kedden a vívók düsseldorfi Európa-bajnokságán.

A magyar versenyzőnek két szoros, hosszabbításban megnyert mérkőzést követően a főtábla harmadik fordulójában könnyű dolga volt Mario Persu ellen, 3-2 után megtalálta azt az akciót, amivel sorozatban adta találatait: türelmes előkészítés után gyors támadás, pontos szúrás. Nyolc-háromra elhúzott, és román ellenfelének már nem is hagyott esélyt a felzárkózásra.

Az éremért Andrea Santarellivel vívott a 19 éves magyar. Mint kiderült, ez volt az utolsó asszója, mert tapasztaltabb ellenfele közbeszúrásokkal, gyors, finom akciókkal 4-4 után ellépett, miközben Andrásfi nem tudta, mivel lephetné meg az olaszt, aki végül 15-9-re nyert.

Andrásfi a negyeddöntőbe jutással így is nagyon szép eredményt ért el a mindig erős és kiegyensúlyozott férfi párbajtőr mezőnyben.

Siklósi Gergely 24., Rédli András 57., Koch Máté pedig 61. lett.