Vizes Eb - Cseh negyedik, Kós ötödik férfi 200 méter vegyesen

Sport, 2021.05.20

Cseh László a negyedik, Kós Hubert az ötödik helyen végzett férfi 200 méter vegyesen csütörtökön a budapesti úszó Európa-bajnokságon.

A Duna Arénában zajló esemény fináléjába a 18 esztendős Kós szerdán junior világcsúccsal, a legjobb idővel jutott be, míg a rekordot jelentő tizedik kontinensviadalán induló Cseh a hetedikkel a nyolcas pályát bérelte ki magának.

A rajtot Kós kapta el a legjobban, aki a pillangó után másodikként fordult, Cseh negyedikként, viszont utóbbi háton szinte állva hagyta a mezőnyt. A két magyar féltávnál az első két helyen fordult, de mellen mindketten visszaestek, és gyorson már nem igazán maradt esélyük az éremszerzésre.

Végül Cseh volt az, aki jobbat úszott, mint az elődöntőben (1:58.45), és 1:58.04-gyel a negyedik lett. Kós messze volt az 1:56.99-es idejétől, 1:58.12-vel végzett ötödikként.

Sós Csaba szövetségi kapitány még a döntőt megelőzően úgy fogalmazott: az Eb-n mutatott teljesítményének köszönhetően Cseh ott lehet a tokiói olimpián, amely az ötödik ötkarikás esemény lesz a 35 éves klasszis úszó pályafutásában.