Vizes Eb - Kenderesi Milák előtt az elődöntőben, Németh egyéni csúccsal finalista

Sport, 2021.05.18

Kenderesi Tamás a világcsúcstartó, címvédő és világbajnok Milák Kristófot megelőzve a legjobb idővel jutott 200 méter pillangón a fináléba kedden a Duna Arénában zajló úszó Európa-bajnokságon, melyen Németh Nándor a negyedik legjobb eredménnyel került be a 100 méter gyors döntőjébe.

Az esti pillangó elődöntőben Milák ugyan erősen kezdett, de 100 méternél az olasz Federico Burdisso megelőzte és egy testhossz előnye volt az utolsó 50 méterre. Mindeközben Kenderesi sem akart lemaradni, fantasztikus hajrába kezdett, és végül mindkét riválisát megelőzve, 1:54.37 másodperces idővel nyert, Milák 1:54.72-vel lett második.

Az olimpiai bronzérmes Kenderesi ehhez hasonló jó időt a 2019-es debreceni országos bajnokságon elért egyéni csúcsa (1:53.42) óta nem tudott úszni.

Férfi 100 méter gyorson Németh Nándor a nyolcadik (48.38 mp), Szabó Szebasztián pedig a 11. (48.59) idővel került az elődöntőbe, ahol előbbi egyéni csúcsát hat századdal megjavítva, Milák országos rekordjától csak két századdal elmaradva, 48.02 másodperccel bejutott a fináléba. Szabó ugyanakkor nem lesz ott a szerdai döntőben, mivel 48.87 másodperccel a 11. helyen végzett összesítésben.