Vizes Eb - Németh Nándor országos rekorddal negyedik 100 méter gyorson

Sport, 2021.05.19

Németh Nándor országos csúccsal negyedik lett 100 méter gyorson szerdán a budapesti úszó Európa-bajnokságon.

A 21 éves magyar versenyző 47.84 másodperccel csapott a célba, ezzel 16 századot faragott Milák Kristóf 48.00-as rekordjából.

Németh - aki hosszú ideje álmodott arról, hogy első magyarként töri át a 48 másodperces határt - jól rajtolt, de csak a hetedik helyen fordult az erősségének számító második hosszra. Végül hatalmas hajrával - a teljes mezőnyben a legerősebb második ötvennel - jött fel és még az éremszerzésre is volt esélye, de a dobogóról egy tizeddel lemaradt.

Az M4 Sportnak a fiatal versenyző elmondta, nagyon örül, és bízik benne, hogy mostantól könnyebb lesz ilyen időket úsznia, hiszen végre tudja, milyen érzés 48 másodpercen belül lenni. Hozzátette, természetesen jó lett volna a bronzérem, de egyáltalán nem lehet elégedetlen. Megjegyezte, sikerének egyik titka az volt, hogy fokozatosan rakta össze az úszását, egyre gyorsabb tempót diktálva.

A számot az orosz Kliment Kolesznyikov nyerte, aki 50 méter háton már két világcsúcsot úszott a Duna Arénában.