Vizes vb - Negyeddöntős a címvédő amerikai együttes a női vízilabdázóknál

Sport, 2019.07.16

Biztosította a helyét a negyeddöntőben a címvédő amerikai válogatott a kvangdzsui vizes világbajnokság női vízilabdatornáján, miután kedden, a csoportkör második fordulójában legyőzte Hollandiát.

A hollandok felvették a versenyt az esélyesebb amerikaiakkal - a második negyedet meg is nyerték, a félidőben pedig így döntetlenre álltak -, de végül három góllal alulmaradtak.

vízilabda, nők, csoportkör, 2. forduló:

A csoport:
Egyesült Államok-Hollandia 12-9 (3-2, 1-2, 4-3, 4-2)
Új-Zéland - Dél-afrikai Köztáraság 17-4 (6-0, 2-0, 6-2, 3-2)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Egyesült Államok 4 pont (34-12), 2. (már továbbjutott) Hollandia 2 (42-12), 3. (már továbbjutott) Új-Zéland 2 (20-26), 4. Dél-afrikai Köztáraság 0 (4-50)

B csoport:
Oroszország-Koreai Köztársaság 30-1 (7-0, 9-0, 8-0, 6-1)
Magyarország-Kanada 15-14 (3-2, 5-4, 5-3, 2-5)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Magyarország 4 pont (79-14), 2. (már továbbjutott) Oroszország 4 (48-11), 3. Kanada 0 (24-33), 4. Koreai Köztársaság 0 (1-94)

C csoport:
Spanyolország-Kazahsztán 18-6 (3-1, 7-3, 3-1, 5-1)
Görögország-Kuba 20-4 (5-0, 6-3, 5-0, 4-1)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Spanyolország 4 pont, 2. (már továbbjutott) Görögország 2 (24-18), 3. (már továbbjutott) Kazahsztán 2 (15-24), 4. Kuba 0

D csoport:
Ausztrália-Kína 14-12 (4-4, 5-3, 3-3, 2-2)
Olaszország-Japán 9-7 (3-2, 3-2, 1-1, 2-2)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Olaszország 4 pont (19-16), 2. Ausztrália 2 (23-22), 3. Kína 2 (20-20), 4. Japán 0 (13-17)

A csoportelsők a negyeddöntőbe jutnak, a csoportok második és harmadik helyezettjei keresztbejátszanak a legjobb nyolc közé kerülésért.