HIBAIGAZÍTÁS - Turisztikai ügynökség: idén elérheti a 30 milliót a vendégéjszakák száma

Gazdaság, 2017.12.14

Felhívjuk felhasználóink figyelmét, hogy a 2017. december 13., szerdán 14.08 órakor kiadott, Turisztikai ügynökség: idén elérheti a 30 milliót a vendégéjszakák száma című anyagunk 1. bekezdésének 1. mondata helyesen:



Az idén az első tíz hónapban 1,6 millió vendégéjszakával többet töltöttek el a turisták Magyarországon, mint a t a v a l y i é v a z o n o s időszakában, és ha a bővülés dinamikája kitart az év utolsó két hónapjában is, akkor 30 millióra nőhet a vendégéjszakák száma.



Felhívjuk tisztelt felhasználóink figyelmét, hogy a hitelesség érdekében a javításokat hajtsák végre a felhasznált anyagon!



JAVÍTOTT VÁLTOZAT - Turisztikai ügynökség: idén elérheti a 30 milliót a vendégéjszakák száma


Budapest, 2017. december 13., szerda (MTI) - Az idén az első tíz hónapban 1,6 millió vendégéjszakával többet töltöttek el a turisták Magyarországon, mint a tavalyi év azonos időszakában, és ha a bővülés dinamikája kitart az év utolsó két hónapjában is, akkor 30 millióra nőhet a vendégéjszakák száma - mondta a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója az MTI-nek szerdán.


Guller Zoltán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataira reagálva közölte: kimagaslóan bővült a belföldi turizmus októberben, a magyarok nemcsak többet utaztak, hanem többet is költöttek, az adatok szerint 21,5 százalékkal nőtt a belföldi szállásdíjbevétel. A kiváló belföldi számokhoz az október 23-i hosszú hétvége és az őszi belföldi forgalomélénkítő kampány hatása is hozzájárulhatott - mondta. A magyarok 8,3 milliárd forintot költöttek szállásra októberben, SZÉP-kártyájukkal pedig 18 százalékkal többet, 1,3 milliárd forintot fordítottak belföldi pihenésre.

Kitért arra, hogy az Országgyűlés december 12-én döntött a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ felállításáról. Így 2019. január elsején elindulhat a felhőalapú, napi adatkapcsolatra épülő informatikai rendszer. Ezzel kezdetét veszi a szálláshelyek adatszolgáltatásának digitalizálása és korszerűsítése annak érdekében, hogy a tevékenységükkel kapcsolatos statisztikai adatok naprakészek és pontosak legyenek. Mindez nem csak az adminisztrációs terheket csökkenti, hanem a turizmust érintő fejlesztési döntéseket is segíti, jelentősen javítva az átláthatóságot - fogalmazott Guller Zoltán.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!