NKFI: 16 milliárd forint innovációs támogatást nyert 80 vállalkozás

Gazdaság, 2017.11.16

Összesen 16 milliárd forint innovációs támogatást nyert 80 közép-magyarországi vállalkozás jelentős szellemi hozzáadott értéket tartalmazó új termék, prototípus vagy technológia fejlesztésére - közölte a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) csütörtökön az MTI-vel.

Ismertették, hogy a felhívásra 239 pályázat érkezett, a nyertes vállalkozások 80 és 500 millió forint közötti támogatást kaptak a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap keretéből. A vállalt önrésszel együtt összesen 26 milliárd forint fejlesztés valósul meg. Felidézték, hogy a pályázati program 2016-os meghirdetése óta három fordulóban 300 vállalkozás összesen 48 milliárd forint keretösszegű támogatást kapott.

A közlemény idézi Pálinkás Józsefet, az NKFI Hivatal elnökét, aki közölte, hogy 2015-ös alapítása óta az intézmény komplex kutatás-fejlesztési és innovációs pályázati ösztönzőrendszert alakított ki. Hozzátette, a hazai és uniós pályázatok esetében 3 ezer projekt közel 600 milliárd forint keretösszegű, vissza nem térítendő támogatásáról született eddig döntés.

Üzleti ötlet kidolgozására, célzott kutatásokra, prototípus-fejlesztésre, termékek exportcélú továbbfejlesztésére, szellemi tulajdonvédelemre, startup inkubátorok létrehozására, valamint kutatás-fejlesztési és innovációs szolgáltatás vásárlására több mint 40 pályázat jelent meg költségvetési és uniós forrásból- tette hozzá. Pálinkás József kiemelte, hogy a vállalkozások K+F+I-tevékenységét támogató felhívásokban elvárás az újdonságtartalom, a célszerűség, a piacképesség és a nemzetközi versenyképesség.

Közölte azt is, hogy az önálló kutatás-fejlesztési tevékenységhez nem kellően erős vállalkozások számára 17 milliárd forintos keretösszegű pályázatot indítottak, a támogatottak 5 és 15 millió forint közötti összeget nyerhetnek a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) keretéből. Hozzátette: uniós társfinanszírozással már elérhető a Nemzeti technológiai és szellemi tulajdon kockázati tőkeprogram is.

A K+F+I-tevékenységek támogatásaiból előtérbe kerülnek a hitellel kombinált vagy teljes egészében visszatérítendő, kedvezményes kamatozású pénzügyi eszközök, valamint tőkeprogramok, amelyek keretében 182 milliárd forint áll a pályázók rendelkezésre - áll a közleményben.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!