A székelyudvarhelyi önkormányzat csatlakozik a polgármester ellen kezdeményezett büntetőperhez

Külföld, 2024.01.11

A székelyudvarhelyi önkormányzat károsult polgári peres félként csatlakozik a korrupcióellenes román ügyészség (DNA) által Gálfi Árpád polgármester ellen kezdeményezett büntetőperhez - döntött csütörtöki rendkívüli ülésén a képviselőtestület.

A székelyföldi önkormányzati képviselők két határozatot is elfogadtak a polgármester ellen indított DNA-eljárás kapcsán. Arról döntöttek, hogy az ügyben Ölvedi Zsolt alpolgármester képviseli az önkormányzat érdekeit, illetve arról is határoztak, hogy az önkormányzat károsult félként csatlakozik a polgármester ellen indítani szándékozott büntetőperhez, hogy polgári jogi igényként érvényesíthesse követelését, és visszaszerezze az okozott kárt. Ez 37 318 lej (2,84 millió forint), amiből 27 500 lej (2,09 millió forint) a honoráriumok összege, míg a büntető- és késedelmi kamatok 9818 lejt (748 ezer forint) tesznek ki - hangzott el.

A korrupcióellenes ügyészség bűnvádi eljárást indított Gálfi Árpád ellen, a független polgármestert hivatali visszaéléssel gyanúsítják. A DNA szerint Gálfi a város képviselőtestületének jóváhagyása nélkül szerződött egy ügyvédi irodával azzal a céllal, hogy az jogi szolgáltatásokat nyújtson a város peres ügyeiben, és ezzel megkárosította a várost.

"A korrupcióellenes ügyészség vádemelését nem kívánom kommentálni, nem tisztem" - mondta Gálfi Árpád a képviselőtestület csütörtöki ülésén. Hozzátette: a közvélemény tájékoztatása érdekében fontosnak tartja, hogy a részleteket is ismertesse. Emlékeztetett: a vád szerint öt esetben fogadott ügyvédet, hogy az jogi szolgáltatást nyújtson peres ügyekben. "Mind az öt esetben a város érdekei védelmében, legtöbb esetben megtámadott félként kötöttem szerződést egy tapasztalt, sikeres ügyvédi irodával, racionális áron" - hangsúlyozta.

Gálfi Árpád elmondta, ez ügyben jelentésben számolt be a munkájáról, és ezt polgármesterként a képviselőtestület elé terjesztette. Az egyes peres ügyek részleteit is vázolta, emlékeztetve: ezek több millió eurós értékű perek, az ügyvédi iroda költségei eltörpülnek mellette.

"Arról pedig érdemes elgondolkodnunk, hogy kiknek és miért volt érdeke az, hogy jogi védelem nélkül hagyja városát, amikor perbe fogták, és el akarták tulajdonítani az adóból befolyt pénzünket" - mondta Gálfi az önkormányzati képviselők korábbi elutasító döntéseire utalva. Szerinte "arról is el kellene gondolkodni", miért választási évben vádolják hatalmi visszaéléssel.

"Bízom abban, hogy a hatóságok végzik a dolgukat, és az igazságra fény fog derülni" - zárta hozzászólását a polgármester.

Az ülésen Benedek Árpád Csaba, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) képviselője azzal vádolta a polgármestert, hogy már azelőtt szerződést kötött az ügyvédi irodával, hogy a testület jóváhagyását kérte volna.

Az UH.ro helyi hírportál szerint Gálfi Árpád a jogi szakbizottságnak a tanácsülést megelőző ülésén elmondta: az önkormányzatnak 218 peres ügye van, amelyekben az öt esetet leszámítva a jogi osztály képviseli.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!