Illegális bevándorlás - Niedermüller Péter: jó irányba tett lépés a dublini rendszer reformtervezetének elfogadása

Külföld, 2017.10.19

Az Európai Parlament (EP) belügyi, állampolgári és igazságügyi szakbizottsága (LIBE) által megszavazott a közös uniós menekültügyi rendszert szabályozó dublini szabályozás reformtervezetének elfogadása jó irányba tett lépés egy kiegyensúlyozott új menekültügyi rendszer kiépítése érdekében - jelentette ki Niedermüller Péter, a Demokratikus Koalíció EP-képviselője Brüsszelben csütörtökön.

A képviselő szerint központi fontosságú a tervezet megszavazása, ugyanis kezelni fogja tudni a migráció okozta megváltozott körülményeket. Az új szabályozás a közös európai teherviselést, a közös európai szolidaritást hangsúlyozza. Nem lezár, hanem szabályozza a lehetséges utakat és az eljárásokat.

Arra hívta fel a figyelmet, hogy a rendelet célja nem a meglévő ellenőrzések gyengítése, hogy bárki akadálytalanul beléphessen Európába. Ellenkezőleg, nagyon fontos szempontok szerinti vizsgálatot ír elő a nemzetközi védelemhez való jogosultság ellenőrzésére. A tervezettel Európa veszélyeket hárít el, szabályozza a viszonyokat, hogy ellenőrizni, irányítani tudja a migrációs folyamatot - húzta alá a politikus.

A rendszer támogatások és más intézkedések által megpróbálja otthon tartani az Európába vágyókat. Akiknek azonban a hatóságok engedélyezik a belépést Európába, azokat humánus bánásmódban részesíti - közölte a képviselő.

Niedermüller Péter kitért arra, hogy az elfogadott szöveg szerint azok a tagállamok, amelyek nem vesznek át menedékkérőket, vagy nem teljes körűen tartják be a szabályokat, azok csak korlátozottan férhetnének hozzá az uniós forrásokhoz. Véleménye szerint, aki az Európai Unió tagjának tarja magát, annak az unió politikájának minden területéből részt kell vállalnia.

"Nincs olyan, hogy bizonyos dolgokban részt veszünk, bizonyos dolgokban nem" - fogalmazott a képviselő.

Hozzátette: hogy milyen formában és milyen mértékben "az egy másik kérdés", de aki az kategorikusan megtagadja a részvételt, annak számolnia kell azzal, hogy az Európai Unió más területen majd hasonló eljárásban részesíti - húzta alá a politikus.

Az Európai Parlament (EP) belügyi, állampolgári és igazságügyi szakbizottsága (LIBE) csütörtökön megszavazta a közös uniós menekültügyi rendszert szabályozó dublini szabályozás reformtervezetét. A tervezet a menekültügyi kérelmek gyorsabb elbírálására, a felelősség tagállamok közötti kiegyensúlyozottabb megosztására irányul szolidaritási alapon.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!