Azt írták: a város képviselő-testülete a legutóbbi ülésén egységesen foglalt állást a paksi atomerőmű jövőjét érintő kérdésekben, és "elkötelezettségét Magyarország biztonságos, fenntartható és megfizethető energiaellátása mellett írásban is megerősíti".
Hozzátették, a testület álláspontja szerint az atomerőmű jelenlegi blokkjainak üzemidő-hosszabbítása és a Paks II. beruházás nem csupán Paks, hanem az egész ország jövője szempontjából kiemelt jelentőségű.
A közlemény értelmében "az atomerőmű működése és fejlesztése hosszú távon hozzájárul Magyarország energiaellátásának biztonságához, a klímavédelmi célok teljesítéséhez, a stabil, megfizethető villamosenergia-ellátáshoz, valamint Paks gazdasági fejlődéséhez és munkahelyeinek megőrzéséhez".
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!