A SPAR szegedi üzleteiben is emelkedik a lopások száma

Belföldi hírek, 2025.05.14

A SPAR kénytelen zárható plexivel védeni többek között a drágább táblás csokoládékat, mert jelentős mértékben megnövekedett az üzletekben elkövetett lopások száma. A szegedi boltokban elkövetett lopások számának emelkedésével, valamint jellegének megváltozásával kapcsolatban a SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft. sajtóosztálya tájékoztatta portálunkat.

SPAR Kecskemét
A jelenlegi nehezebb gazdasági helyzettel összefüggésben a SPAR szegedi üzleteiben is folyamatosan emelkedő tendenciát mutat az elkövetett lopások és lopási kísérletek száma. A lopásokkal kapcsolatban azonban egyre kevésbé beszélhetünk egyszerű élelmiszerlopásról, hiszen a hangsúly áttevődött a szervezett, sorozatos és megrendelésre történő eltulajdonításra, amely jellemzően tovább értékesítési céllal történik.  

A SPAR üzleteibe nem vásárlási szándékkal érkező személyek célzottan készítenek össze "comagokat" és próbálják meg ellopni az árukat. A tolvajok elsődleges célpontjai az égetett szeszek, az édességek és a vegyi áruk, ezek a termékek sorolhatóak lopásérzékenyebb kategóriába.  

A SPAR szegedi üzletei is hosszú évek óta rendelkeznek vagyonvédelmi biztonsági kamerarendszerekkel, az esetek túlnyomó többségéről pedig jó minőségű felvételek állnak rendelkezésre, amely minden esetben segíti a rendőrség munkáját, jelentősen hozzájárul az elkövető vagy elkövetők kézre kerítéséhez.  

Azonban nem csak a SPAR küzd a tolvajokkal, hiszen például a Dugonics téri ALDI áruházhoz is rendszeresen visszajáró vendégek a rendőrök, ahol gyakoriak a lopások, amelyek főleg azután szaporodtak meg, hogy biztonsági őrök nem védik az üzletet. Amint arról korábban már beszámoltunk, egy férfihoz riasztották néhány napja az egyenruhásokat, aki élelmiszert szeretett volna lopni az ALDI-ból, míg egy másik, korábbi esetben pedig egy fiatal próbált meg elcsenni egy drága alkoholos italt.  

A SPAR-t a Szegedre tervezett Intersparról is kérdeztük, amely egy régóta üresen álló telken, a József Attila sugárúton valósulna meg a tervek szerint. A SPAR tájékoztatása szerint a fejlesztéssel kapcsolatban a későbbie során várható fejlemény, amelyről a cég időben tájékoztatni fogja a közvéleményt.

Fotó: Illusztráció

(Webrádió)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!