Az MTI-hez eljuttatott közleményükben úgy fogalmaztak: "az Átlátszó nevű, külföldről finanszírozott politikai nyomásgyakorló szervezet" tavaly beperelte a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a "jó hírneve megsértése" miatt. A Fővárosi Törvényszék első fokon az Átlátszónak adott igazat, emiatt a hivatal fellebbezett.
"A Fővárosi Ítélőtábla megállapította, hogy az elsőfokú bíróság ítélete logikai tévedésekre épült, figyelmen kívül hagyta a Szuverenitásvédelmi Hivatal érveit, és korlátozta a tisztességes eljáráshoz való jogát" - írták, a csütörtöki bírósági döntést értékelve.
A hivatal hozzátette: a végzés megerősítette törvényes jogukat arra, hogy Magyarország szuverenitásának tárgykörében elemzéseket készítsenek, és azokat nyilvánosságra is hozzák.
Álláspontjuk szerint másodfokon az is nyilvánvalóvá vált, hogy az elsőfokú ítélet elfogult és szakmai szempontból súlyos hibákat tartalmaz. A végzés rámutat arra, hogy az elsőfokú bíróság egyáltalán nem vette figyelembe a hivatal által bemutatott dokumentumokat, bizonyítékokat és érveket, és nem volt tekintettel arra sem, hogy a hivatal bizonyította állításai valós voltát - írták a közleményben.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal hangsúlyozta, hogy fenntartják az Átlátszóval kapcsolatos állításaikat: szerintük az külföldről finanszírozott szervezet, amely külföldi érdekcsoportok érdekében végzi tevékenységét, hírszerzési munkát végez és sérti Magyarország szuverenitását.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!