Az Alkotmánybírósághoz fordul Dr. Keresztes László Lóránt a kastélytörvény miatt

Belföld, 2024.07.16

Dr. Keresztes László Lóránt szerint az úgynevezett kastélytörvény sérti az alaptörvényt, ezért az ellenzéki párt utólagos normakontrollért az Alkotmánybírósághoz fordul.

Keresztes László Lóránt lett az LMP frakcióvezetője Keresztes László Lóránt országgyűlési képviselő kedden a Facebook-oldalán megosztott videóban közölte ezt, és azt mondta, hogy a törvény alapján - amelyet Lázár János építési és közlekedési miniszter kezdeményezésére fogadott el a parlament június közepén a Fidesz és a KDNP szavazataival - ingyen privatizálnák Magyarország történelmi kastélyainak jelentős részét.

"Negyvenhét műemléki védettségű kastélyt épületekkel, lovardákkal, melléképületekkel, parkokkal együtt kíván Lázár János magánosítani, odaadni adott esetben cégeknek, különböző más magánszereplőknek, úgy, hogy ezeket a döntéseket egymaga hozhatja meg, és augusztustól már el is indíthatja ezt a privatizációs folyamatot" - fogalmazott Keresztes László Lóránt.

Hozzátette: olyan épületek kerültek a privatizációs listára, mint a történelmi szempontból is rendkívül jelentős műemlék épületet jelentő sárvári Nádasdy-vár, a sümegi Püspöki Palota vagy a dégi Festetics-kastély.



A képviselő hangsúlyozta: a nemzet vagyonát óvni kell és gyarapítani, nem pedig elosztogatni, és "aki a hatalmával visszaélve" ilyen tervet akar végrehajtani, "az a nemzetet lopja meg, ezért mi minden eszközzel megpróbálunk fellépni a nemzet kirablása ellen".

Keresztes László Lóránt elfogadhatatlannak nevezte, hogy különböző cégeknek vagy magánszemélyeknek a tulajdonába kerüljenek történelmi léptékkel is jelentős műemlék épületek, amelyek jelenleg a magyar emberek, a magyar állam birtokában vannak.

Úgy értékelt: hiába volt már egy változtatás a törvény szövegében, az jelenleg is sérti az alaptörvényt. Ezért az Alkotmánybírósághoz fordulnak normakontrollért a jogszabály ügyében - közölte.

Keresztes László Lóránt elmondta azt is, megkeresi az érintett önkormányzatokat, tegyék lehetővé, hogy a helyi közösségek a privatizációról véleményt mondhassanak.
(MTI)

Címkék

Dr. Keresztes László Lóránt LMP Lehet Más a Politika
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!